I Puurmani valla päev 09.08.2014

Vaadates tagasi augustikuusse, siis suve kõige olulisemaks sündmuseks oli kindlasti esimene Puurmani valla päev. See oli nii korraldajatele kui ka rahvale esimene kord sellist üritust läbi viia. Tundub, et asi läks hästi korda, vaatamata vihmasele päevale rahvast jagus nii laste spordivõistlustele, rongkäiku kui tegevustele mõisapargis.
Eriti tahaks kiita meie külasid, kes olid vaeva näinud ja aktiivselt küladevahelisel võistlustel osalesid.
Valla nimel tänan neid, kes selle päeva õnnestumisse oma panuse andsid – Aare Järvik, Karmen Allev, Villu Sinimets, Liia Kekorainen, Kaija Raud, Margus Möldri, Helina Amur.
Tänusõnad Puurmani Mõisa SA töötajatele, jahimeestele näituse eest ja Airi Külvetile veiseliha tutvustamise eest. 
Kuna päev õnnestus, siis annab see usku, et tasub päev muuta traditsiooniks ja järgmisel aastal uuesti korraldada. (Väljavõte Puurmani Uudistest nr 207)

Rauno Kuus
vallavanem
 
 

KERGEJÕUSTIKUVÕISTLUSED LASTELE
Võisteldi vanusegruppides: kuni 4 a, 5–7 a, 8–10 a, (60 m ja 400 m jooks, kaugushüpe); 11–13 a, 14–16 a (60 m ja 800m jooks, kaugushüpe). Poisid-tüdrukud eraldi arvestuses, kokku 17 poissi (13 Puurmanist, 1 Tammikult ja Laasmest, 2 Jõunest) ja 18 tüdrukut (8 Puurmanist, 4 Laasmest, 2 Tammikult ja Pööra külast, 1 Jõunest ja Altnurgast). Iga vanuserühma kolm parimat said medali, iga osaleja kõrrejoogi.
60 m jooks vanusegruppide võitjad: poisid – Aksel Kurs, Kristjan Tähnas, Sten Rähn, Kert Miko Martis Puurmanist ja Jan-Martin Pärn Jõunest; tüdrukud – Iris Kaldma Tammikult, Marta Kurs Puurmanist, Berit ja Grete Kukk Laasmest ning Anna-Liis Rähn Pööralt.
Kaugushüppe vanusegruppide võitjad: poisid – Aksel Kurs, Andreas Tähnas, Kert Miko Martis Puurmanist, Tormis Kaldma Tammikult ja Jan-Martin Pärn Jõunest; tüdrukud – Iris Kaldma Tammikult, Marii Heliis Allev Jõunest, Berit ja Grete Kukk Laasmest ning Anna-Liis Rähn Pööra külast.
400 m jooksu vanusegruppide võitjad: poisid – Aksel Kurs, Kristjan Tähnas, Sten Rähn Puurmanist; tüdrukud – Lenne Piiroja Altnurgast, Marii Heliis Allev Jõunest ning Berit Kukk Laasmest.
800 m jooksu vanusegruppide võitjad: poisid – Kert Miko Martis Puurmanist ja Jan-Martin Pärn Jõunest; tüdrukud – Grete Kukk ja Hanna-Stiina Pettai Laasmest.

POISTE JALGPALL
Mini-arenal olid vastamisi noored jalgpallurid koduvallast naabervalla Laeva omadega. Puurmani poistele kaalukas võit 7:0. Võitjad Joel-Karsten Saluste, Robin Mauer, Kert Miko Martis, Timo Tupits, Kristo Vaks, Markus Paul Sillaste, Raigo Kuusik ja Andero Tuhkanen. Vajalikul hetkel jagas poistele õpetussõnu Kert Miko isa Villu Martis.

MEESTE TÄNAVAKORVPALLIS
võistles 8 meest. Loositi 2-liikmelised võistkonnad. Võitjaks tulid Tauri Martis ja Raido Kruustük Puurmani alevikust.

KÜLADEVAHELINE ARVESTUS
Mälumängu küsimused koostas E. Maanso ning mängu viis läbi Aare Järvik. Võitis 40 punktiga Jõune küla võistkond Kristel Jukk, Meelis Stroo, Alger, Karmen ja Hanna Grete Allev.
Kummiku täpsusviskes 2-liikmelised võistkonnad, milles 1 mees ja 1 naine. Võitsid Tammiku küla noored – Tõnis Mauer ja Triin Viilvere.
Nooleviske võitjad 116 punktiga olid Alger Allev, Kristel Jukk ja Indrek Aru Jõunest.
Köieveos 6 võistkonda, igas 5 liiget ning vähemalt 1 naine. Võitis Tammiku: Gunnar Sinimets, Toomas Juhkam, Tõnis, Taavi ja Tiina Mauer.
Aiasaaduste täpse kaalu määramine. Täpsemad olid Tammiku küla naised, küüslaugu kaalu selgitamisel olid täpsemad Metsamõisa elanikud.

PAADIRALLI
I koht Pööra küla Madis Mägisoo ja Marko Soolepp, teiseks Tammiku Gunnar Sinimets ja Tõnis Mauer. Altnurga õed Kaidi Mägi ja Elerin Maisväli eripreemia. Puurmanist Alo Tupits, Marten Pint kumbki üksi süstadega – eriauhind.
Turvameeskond jõel: Margus Möldri, Üllar Schaffrik.

SANGPOMMI REBIMINE
Rebiti 24 kg sangpommi. Naistest tublim Ly Kelus Laasmest. Võitja Ain Kurs (Puurmani) 55 tõstega, järgnes 50 tõstega Ingo Nautras (Altnurga) ja 44 tõstega Imre Rääk (Pikknurme).

KODUÕLLE KONKURSS
nn „pimetesti" meetodil. Puurmani valla õllemeister 2014 on Tõnis Mauer Tammikult. Talle pakkusid konkurentsi vennad Aare Parv ja Udo Mironov Sadukülast ning Sven Rumvolt Puurmanist.

LASTEALA
korraldas Kaija Raud. Üles oli seatud batuudid. Katrina Tuulik tegi näomaalinguid, Helina Amuri eestvedamisel sai sõita hobusega ratsa ja kaarikuga.

JÄÄDVUSTUS
Pildile: Sandra Sinimets, Hanna Grete Allev ja Aare Käärsoo. Aare võttis ka ürituse filmilindile. Lisaks jagasid lahked inimesed oma pildimaterjali vallalegi.

ABILISED
Spordi- ja muude võistluste peakohtunikuks oli Aare Järvik, abilisteks Marten Järvik, Alger Allev, Kristel Jukk, Meelis Stroo, Villu Martis, Sven Rumvolt, Ahat Keerd, Aarne Maisväli, Kaidi Mägi, Rauno Kuus ja Villu Sinimets. Sekretäritööga oli hõivatud Karmen Allev.
Vallarahva nimel tänan vallapäeva algatajaid mõttetalgutelt ning vallavanemat Rauno Kuusi ja volikogu esimeest Aare Järvikut, kellede eestvedamisel suurepärane päev sai teoks! Aitäh!

 

Karmen Allev