JÕGEVAMAA AASTA EMA 2014 - KARINA KAAREPERE

Perekond Kaarepere koos vallavanem Rauno Kuusiga. Foto: Jõgeva Maavalitsus.

Karina Kaarepere on sünnitanud neli last. Pere vanimad lapsed, pojad Rene ja Girt, elavad iseseisvat pereelu ning kumbki on ema viinud ka vanaema seisusesse. Karina pojad väärtustavad maaelu ning tegelevad esivanemate talus aktiivselt põllumajandusega. Perepoeg Girdi südameasjaks ema eeskujul on ka kodukoha, -valla areng. Ta kuulus eelmisesse volikogu koosseisu. Peretütar Laura õpib Jõgevamaa Gümnaasiumi 11. klassis ja juba 6 aastat pühendab oma vaba aja tantsule. Laura on koolis ajalehe Puhas Leht peatoimetaja. Lapsed on vastutustundlikud ja heasüdamlikud, töökad ja abivalmid. Karina on oma positiivsust, sära, aktiivsust ja entusiastlikku pealehakkamist süstinud oma lastesse ja lastelastesse.

Karina igapäevatöö on Siimusti lastekodus Metsatareke, kus ta töötab kasvatajana. Tema emalikku hellust ja hoolt jagub ka neile, vanemliku hoolitsuseta lastele. Karina õpetab ja suunab oma töös ka lastekoduslapsi väärtustama kodu, peret, maaelu ja -tegemisi, põlluharimist, põllukultuuride kasvatamist. Vabadel päevadel ja hetkedel veedavad lapsed kasulikku ja meeldivat aega Karina kodus, kus saavad osa igapäevategemistest.

Karina Kaarepere on lisaks pere- ja tööelule hästi aktiivne ja tegus kolmandas sektoris, nn MTÜ alal. Karina hinge- ja südameasi peale oma laste ja lastelaste on veel lastekodulapsed, MTÜ Jõgevamaa Kodukandi ühendus, MTÜ Härjanurme Maarahvaselts ja MTÜ Jõgevamaa Koostöökoda. Karina esindab Põltsamaa piirkonna MTÜsid. Ta on ka MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse aseesimees. Ta on Härjanurme Maarahva Seltsi liige asutamisest (aastast 1991) peale. Viimased aastad on ta seltsi esinaine, eestvedaja. Jõgevamaa Kodukandi Ühendus on MTÜ Jõgevamaa Turism liige – juhatusse kuulub Karina Kaarepere.

Karina on kogenud projektide kirjutaja ja teostaja, kogub roosidega tasse ja ingleid, toimetab koduaias, armastab pildistada ja reisida.   

Karina eestvedamisel ja toel sai teoks Saduküla noortekeskus ja sealne noorteühing.